III. Підбиття підсумків уроку.
• Культурологічний екскурс.Романи Діккенса продовжують своє існування, перевтілюючись у театральні та кінотвори. Перше інсценування «Пригод Олівера Твіста» з'явилося ще 1838р., коли в театрі «Серрей» був поставлений бурлеск «Бунт в робітному домі». Слід зауважити, що відбулося це без дозволу автора. Пізніше режисери не раз зверталися до цього роману. Серед найбільш вдалих робіт - мюзикл 1968 року, мультфільм 1982 року, телесеріал 1999 року та кінофільм відомого польського режисера Романа Поланскі 2005 року. Остання екранізація отримала справжнє визнання, про що свідчать вручені кіномайстру премія «Оскар» і головний приз Московського міжнародного кінофестивалю. • Перегляд фрагмента к/ф Р. Поланскі «Олівер Твіст». • Бесіда. — Які враження залишилися у вас після перегляду епізоду фільму? — Чи відчувають глядачі ставлення режисера до головного героя? — Чи вдалося Р. Поланскі відтворити атмосферу діккенсівського твору? — Наскільки співзвучні між собою роботи великих майстрів різних видів мистецтва ? Висновок. У ційроботі Р Поланскі досліджує свою улюблену тему — перебування головного героя у невідомому і вороже налаштованому до нього світі. Одна із провідних думок роману полягає в тому, що людина шляхетного походження, яка волею долі потрапила в низьке і вульгарне оточення, завжди залишається чесною і благородною, незважаючи на всі поневіряння: «Хто колись був джентльменом, буде джентльменом завжди». Поланскі стверджує, що паростки добра і співчуття, які можуть зійти навіть на несприятливому грунті, є в кожній людині, незалежно від походження. Очікувані результати. Учень: — характеризує образи головних героїв твору; — відзначає випадки поєднання в творі Ч. Діккенса романтизму й реалізму; — висловлює судження про особливості розвінчання, «деромантизації» злочинного світу; — аналізує провідні засоби характеристики різних суспільних верств Англії 30-х років XIX ст. Домашнє завдання.Повторити вивчене про види комічного. Знайти у тексті роману приклади комічно го, визначити їх різновид. Написати рекламний текст до роману та його екранізації. 10 клас ТЕМА:Провідні засоби індивідуалізації персонажів. Діккенс як майстер іронії і сарказму.
МЕТА:показати засоби індивідуалізації персонажів у романі «Пригоди Олівера Твіста», майстерність Діккенса у створенні комічного; розвивати навички аналізу літературних персонажів; поглиблю- вати теоретико - літературні знання учнів; виховувати гуманістичний світогляд, відразу до люд- ських вад. ОБЛАДНАННЯ:відеофрагменти мюзиклу «Олівер!», роздатковий матеріал з текстами реклами до екранізацій роману. ТИП УРОКУ:урок засвоєння нових знань і формування на їхній основі вмінь і навичок.
ХІД УРОКУ Діккенс був настільки популярним, що ми, сучасні письменники, навіть не можемо собі уявити, наскільки великою була його слава. Тепер не існує такої слави. Г.К. Честертон ©2015 arhivinfo.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.
|